Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

pipe transport garage concrete vehicle optimized
Z technologią LED nierzadko spotkamy się w przestrzeniach mieszkalnych. Sięgamy po nią tak często, bo z jej pomocą można wykreować bardzo estetyczne, funkcjonalne i ekonomiczne oświetlenie. Takie rozwiązania wykorzystywane bywa również w przemyśle i w rolnictwie.

 

 

 

 

 

Wyzwania stojące przed nowoczesnym oświetleniem LED dla przemysłu i rolnictwa

Pewne parametry produktów cenimy zawsze, niezależnie od tego, do jakich miejsc są one przeznaczone. Wybierając oświetlenie, zwracamy więc uwagę na temperaturę kolorów, niską awaryjność reflektorów i szybki czas rozruchu. To dość standardowe kryteria, sprawiające, że korzystanie z danego oświetlenia jest po prostu wygodne. W przypadku hal magazynowych i hal produkcyjnych, takie parametry oświetlenia LED są szczególnie ważne.

Naturalna, przyjazna dla oka barwa światła sprawia, że narząd wzroku męczy się wolniej. To z tego powodu reflektory LED cieszą się tak dużą popularnością np. wśród kierowców. Nawet podczas wielogodzinnej jazdy autem, prowadzący może cieszyć się komfortem. Oczywiście oświetlenie LED do obiektów przemysłowych różni się od samochodowych reflektorów; niemniej jednak naturalna barwa kolorów jest tu również pożądana. Sztuczna, żółtawa bardzo dałaby się we znaki pracownikom obiektów magazynowych, negatywnie wpływając na ich wydajność.

Szybki czas rozruchu to parametr, który określa, jak szybko po włączeniu żarówki, świeci ona optymalny sposób. Wielu i wiele z nas zna żarówki energooszczędne, które początkowo emitują dość "ciemne" światło i dopiero po kilku chwilach dobrze oświetlają pomieszczenie. Specjalistyczne oświetlenie przemysłowe LED nie potrzebuje dodatkowego czasu na to, żeby osiągnąć swoją pełną moc i funkcjonalność.

 

Kilka słów o niesprzyjających warunkach w zakładach przemysłowych

Profesjonalne oświetlenie przemysłowe LED musi być odporne na chemiczne opary, zmiany temperatur, kwasy i zasady. Dodatkowo powinno charakteryzować się bezawaryjnością, nawet jeśli będziemy mieć do czynienia z niestabilnym napięciem. Nowocześni producenci i sprzedawcy oświetlenia przemysłowego LED wewnętrznego (m.in. firma ILSS), starają się spełnić wszystkie te oczekiwania klienta, oferując:

1. Podłużne świetlówki przemysłowe LED

Takie oświetlenie LED do obiektów magazynowych charakteryzuje się wydłużonym kształtem. Przeważnie można je stosować w module stałym lub zmiennym. Rozwiązania tego typu wykonuje się zarówno w kloszu przezroczystym, jak też i mleczno-pryzmatycznym.

2. Lampy modułowe o szerokim doborze soczewek

Tego typu oświetlenie stosować można np. w takich miejscach jak lotniska, mosty, czy stadiony. Kupując konkretną oprawę LED, warto zwrócić uwagę, dla jakich wysokości montażowych jest ona zaprojektowana.

3. Lampa przemysłowa typu High Bay

Produkty są przeznaczone do również do pomieszczeń, charakteryzujących się dużą wysokością. To oświetlenie LED powstało więc z myślą nie tylko o zakładach przemysłowych; używa się go również w obiektach sportowych i halach widowiskowych.

Podczas zakupów koniecznie zwróćmy uwagę na kąt świecenia, moc, szczelność, temperaturę barwową i na tej podstawie porównujmy rozwiązania w konkretnych kategoriach.