Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President
pexels tim mossholder 974314
Odpowiednie nawożenie gleby ma bardzo duży wpływ na szybki wzrost upraw. W obecnych czasach dysponujemy zaawansowanymi narzędziami i technikami, które pomagają wykonywać tę pracę w maksymalnie efektywny i optymalny sposób. Tego rodzaju sprzęt nie tylko pozwala na ułatwioną aplikację, ale także na dobranie odpowiedniego nawozu do właściwości gleby i wyliczenie jej zapotrzebowania. Efekty precyzyjnego nawożenia pola skutkują dużą ilością wysokiej jakości plonów. Poniżej opisujemy nowoczesny sprzęt, który wspomoże Twoją pracę związaną z nawożeniem pól.

 

 

 

 

 

Skuteczne sposoby nawożenia pola

Nawożenie pola, chociaż jest potrzebne, przeprowadzone w zły sposób może mieć negatywne konsekwencje. Należy pamiętać, że ilość stosowanego nawozu powinna być nie większa niż dana roślina jest w stanie wykorzystać. Unikanie  przenawożenia gleby jest kluczowe, gdyż to doprowadzić może do suszy fizjologicznej, w skutek czego wyhamowany zostanie efektywny wzrost upraw. W dłuższej perspektywie czasu oznacza to spadek jakości gleby oraz znaczące straty finansowe dla rolnika. By uchronić się przed tego rodzaju zdarzeniami, należy korzystać z precyzyjnych sposobów nawożenia pola. Mają one za zadanie minimalizację kosztów, ochronę środowiska i zasobów oraz stabilizację plonów. Wykorzystuje się je przy użyciu nowoczesnych technologii rolniczych wykorzystujących programy komputerowe i moduły GPS. Polegają na precyzyjnym mapowaniu jakości i zasobności gleby i zmiennemu dawkowaniu nawozów w zależności od jej zapotrzebowania. Przyjrzyjmy się bliżej sprzętowi, który wspomaga tę technologię. 

 

Komputer do traktora - wszystko pod Twoją kontrolą

Obecna technologia pozwala na użycie przy opryskiwaczach precyzyjnych aparatur pomiarowych. Tego typu urządzenia kontrolowane są przez komputer, którym można sterować bezpośrednio z ciągnika podczas pracy w polu. Przykładowo komputer do traktora z systemem ISOBUS posiada również szereg innych funkcji przydatnych podczas nawożenia, które nie dotyczą tylko sterowania maszyną rolniczą. Między innymi zapewnia podgląd pomiarów stanu nawozu w zbiorniku czy funkcje asystujące przy wyznaczaniu toru jazdy podczas nawożenia. Pozwala to na maksymalnie wydajne wykorzystanie nawozu i ograniczenie kosztów oprysku. 

 

Komputer do nawożenia pola to uniwersalna i przyszłościowa technologia 

Niezależnie od tego czy nawozisz pola nawozami ciekłymi, czy stałymi, możesz dostosować posiadane przez siebie maszyny rolnicze pod nowoczesne sposoby nawożenia pola. Jest to rozwiązanie, które zdobywa coraz więcej zwolenników wśród rolników na całym świecie, w tym w Polsce. Jeżeli chcesz wyposażyć swój ciągnik w nowoczesny komputer do nawożenia pola, odwiedź stronę isobus.pl i zapoznaj się z technologiami i sprzętem, które pozwolą usprawnić pracę i polepszyć jakość Twoich upraw.