Assign modules on offcanvas module position to make them visible in the sidebar.

Testimonials

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.
Sandro Rosell
FC Barcelona President

zarabianie z domuPraca zdalna to coraz bardziej rozpowszechniająca się forma zarabiania na życie. Wiele osób przez koronowirusa zostało zmuszonych do tego, aby pracować zdalnie. Niektórzy tylko tymczasowo, inni natomiast od kilku lat pracują w branżach, gdzie praca przed komputerem w domu spełnia ich oczekiwania. Niezależnie od stażu, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka elementów, które ułatwią nam pracę zdalną.

 

 

Odpowiedni sprzęt to podstawa.

Nie od dziś wiadomo, że do pracy zdalnej potrzebny jest sprawny komputer ze stałym dostępem do internetu. Najwięcej pracowników wybiera laptopy, ze względu na to, że są mobilne, można je przenosić w dowolne miejsce, są lekkie, pracują na baterii, ale przede wszystkim umożliwiają bezprzewodowe połączenie się z siecią. Pomimo to warto zwrócić uwagę na podzespoły, jakie posiada urządzenie. Procesor, karta graficzna, płyta główna, pamięć RAM, dysk twardy- te komponenty powinny być jak najwyższej jakości, aby komputer działał szybko, sprawnie i wydajnie. Dodatkowo istotne jest, aby posiadały kartę sieciową z wbudowanym modułem WiFi, a także dobrą kartę dźwiękową.

 

Czyste miejsce pracy = pełne skupienie. 

Warto zwrócić uwagę, na porządek naszego stanowiska pracy. To, że pracujemy w mieszkaniu, nie zwalnia nas ze stosowania się do zasad BHP. Dodatkowo powinniśmy pozbyć się wszystkich przedmiotów, które mogą nas rozpraszać. Warto także zadbać o odpowiednią ciszę w naszym pomieszczeniu. To wszystko sprawi, że będziemy mogli maksymalnie się skupić.

 

Przydatne aplikacje.

Niektóre aplikacje mogą okazać się niezwykle pomocne podczas pracy zdalnej. Konieczny będzie standardowy pakiet Office, dzięki któremu będziemy mogli wykonywać podstawowe czynności w pracy. Przydatne mogą również okazać się aplikacje do organizacji. Przykładem może być Evernote, który pozwala na segregację notatek i prowadzenie kalendarza.

 

Unikaj stresu.

Pośpiech oraz silne emocje powodują stres. Dla niektórych jest to dodatkowo motywujący bodziec, jednak większość osób jest wówczas sparaliżowanych. Powinniśmy zachować równowagę pomiędzy życiem prywatnym a pracą, w tym celu warto ustalić sobie godziny pracy. Istotne jest także, aby niepotrzebnie go nie przedłużać.